Medycyna estetyczna:

  • Likwidacja i wypełnianie zmarszczek
  • Powiększanie i modelowanie ust
  • Mezoterapia
  • Cosmelan
  • Peelingi medyczne
  • Lipoliza
  • Odmładzanie dłoni

Likwidacja i wypełnianie zmarszczek – Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, który wiąże wodę w naskórku, naturalnie występuje w skórze każdego człowieka. Jego zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość, jędrność i młody wygląd.

Niestety, wraz z upływem czasu jego zawartość stopniowo zmniejsza się, wskutek czego skóra wysusza się, staje się delikatna, pojawiają się pierwsze zmarszczki, tkanki coraz bardziej wiotczeją, a policzki zapadają się. Kwas hialuronowy w postaci krystalicznie czystego żelu wygładza zmarszczki i fałdy lub modeluje kontury twarzy – przywraca naturalne piękno. Wiąże on wodę w skórze, wypełnia zmarszczki, co nadaje jej na nowo jędrność. Lekarz podczas konsultacji dobierze odpowiedni preparat do skóry pacjentki.

Przy pomocy kwasu hialuronowego można:

• wypełnić zapadnięte policzki i złagodzić kontury twarzy

• wygładzić zmarszczki szyi, dekoltu i dłoni

• zredukować zmarszczki mimiczne na czole, pionowe zmarszczki wokół ust, oczu („kurze łapki”) oraz fałd nosowo-wargowych

• unieść opadające kąciki ust

• powiększyć i przemodelować kształt ust, jednocześnie nawilżając i ujędrniając ich delikatny naskórek

• poprawić kształt brody, kontur żuchwy

• ożywić i poprawić koloryt cery, nawilżyć skórę

Opis zabiegu:

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Przeciwwskazania:

• Ciąża, okres karmienia piersią

• Miejscowe infekcje skórne

• Stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy

Powiększanie i modelowanie ust

W kanonach piękna pełne, kształtne usta zawsze były uznawane za wzór kobiecości. Niestety nie każdą z Pań natura obdarzyła pełnią kształtu ust. Wiele Pań pragnie powiększonych, pełnych ust, bez asymetrii.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można znacznie poprawić ten stan, powiększyć lub uwydatnić usta, poprawić kontur, nawilżyć, usunąć zmarszczki wokół nich. Dodatkowo można podnieść kąciki i przywrócić młody wygląd twarzy. Niestety z wiekiem usta tracą na objętości, zabieg powiększenia, bądź delikatnego odświeżenia przywróci blask, objętość ustom.

Do powiększania ust oraz modelowania ich kształtu stosowany jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie i sam nie powoduje reakcji alergicznej, wiąże i magazynuje wody w tkankach. W naszym gabinecie używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu. Wybór odpowiedniego preparatu uzależniony jest od oczekiwanych efektów zabiegu.

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym bądź stomatologicznym po konsultacji lekarskiej i ustaleniu oczekiwań pacjentki.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększana ust:

• ciąża i karmienie piersią

• stany zapalne skóry

• skłonność do powstawania blizn

• choroby o podłożu autoimmunologicznym

Czas trwania efektu powiększanie i modelowanie ust trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

Mezoterapia

Mezoterapia jest przeznaczona dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry jak i dla osób u których procesy starzenia są już bardziej zaawansowane. Mezoterapia jest zabiegiem dla osób, które chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić jędrność i nawilżenie skóry oraz pozbyć się drobnych zmarszczek i przywrócić blask i świeżość skórze.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczamy odpowiednio dobrane koktajle witaminowe.

Najważniejesze składniki mezoterapii to:

Kwas hialuronowy: Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi elastycznej skóry i naskórka oraz za odpowiednie nawilżenie a zarazem opóźnia powstawanie zmarszczek.

13 witamin: Witamina A przyspiesza odnowę komórkową, przyspiesza gojenie skóry.

Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, działa rozjaśniająco.

6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.

6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.

5 kwasów nukleinowych Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.

2 czynniki redukujące Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 zabiegi w roku.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?

• alergie, ciąża,

• cukrzyca (niewyrównana),

• stany zapalne skóry,

• opryszczka,

• skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców),

• terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi,

• choroba nowotworowa.

Cosmelan

Jest to kuracja przeznaczona do usuwania przebarwień pochodzenia hormonalnego – melasmy, plam po terapii hormonalnej, fotostarzenia. Jest najskuteczniejszą terapią rozjaśniającą – u 99% pacjentów intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Została zastosowana u wielu tysięcy pacjentów. Jest to połączenie retinolu z kwasami o działaniu rozjaśniającym, blokującym produkcję melaniny na wielu poziomach.

Jak wygląda zabieg?

W gabinecie lekarz nakłada na przygotowaną skórę twarzy maskę tzn. Cosmelan1. Pacjent z maską na twarzy udaje się do domu. Zostaje poinstruowany co do dalszej terapii, następnego dnia zaczyna nakładać otrzymany preparat do domu – Cosmelan 2. Jest to krem niezbędny do uzyskania efektów leczenia i jego stosowanie musi być ściśle przestrzegane. W trakcie terapii pacjent powinien stosować fotoprotekcję. W trakcie pierwszych dwóch dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być obserwowane uczucie napięcia i pieczenia.

Jakie są efekty? Cosmelan ma działanie regulujące wydzielanie sebum, zamyka pory. Rewelacyjne działanie rozjaśniające jest uzupełnione działaniem odbudowującym skórę – zmarszczki są wygładzone, owal twarzy poprawiony. Jest polecany jako silny zabieg odmładzający ponieważ kompleksowo redukuje objawy fotostarzenia skóry i daje efekt liftingujący.

Peelingi medyczne

Zabiegi z zastosowaniem peelingów kwasowych w celu kontrolowanego, głębokiego złuszczania naskórka są uznaną i cenioną metodą w medycynie estetycznej. Mają one silne działanie odmładzające, poprawiają strukturę skórę i jej koloryt. Cera po zabiegu jest początkowo podrażniona, następnie łuszczy się. Po serii zabiegów skóra jest rozjaśniona, wyraźnie odmłodzona, oczyszczona, a po kilku zabiegach pozbawiona małych blizn i przebarwień (plam). Wskazaniami do zabiegów są: przeprowadzenie kuracji przeciwstarzeniowej, likwidacja drobnych zmarszczek, trądzik, blizny potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne i hormonalne, nadmierne rogowacenie, łojotok, rumień. Zabiegi oczyszczają skórę, zwężają rozszerzone pory.

Wskazane jest poddanie się serii 5-6 zabiegów dwa razy w roku w zależności od rodzaju peelingu.

Peeling dobierany jest zawsze ściśle indywidualnie w zależności od stanu skóry pacjenta, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Dostępne peelingi to:

Peeling TCA – zastosowanie kwasu trójchlorooctowego.

Pierwszy etap odmłodzenia twarzy.

Wiele osób poszukuje zabiegu odświeżającego cerę, gdy na skórze pojawiają się drobne zmarszczki, przebarwienia oraz doskwierają blizny po trądziku.

Peeling ten skutecznie niweluje: drobne przebarwienia, posłoneczne uszkodzenia skóry, zmarszczki powierzchniowe, blizny potrądzikowe, trądzik grudkowo-krostkowy,

Peeling TCA – obszary poddawane zabiegowi

Peeling kwasem trójchlorooctowym można stosować prawie na każdej części ciała. Szczególnie jest polecany na twarzy, dłoniach, dekolcie i plecach.

Peeling TCA – przebieg zabiegu

Peeling nakładamy na kilka minut, podczas którego pacjentka odczuwa mocne pieczenie, które szybko mija. Peeling TCA działa jeszcze przez 2-3 dni, wtedy skóra złuszcza się. Bezpośrednio po zabiegu cera jest zarumieniona, w niektórych miejscach mogą być widoczne białe plamki. Właściwe złuszczenie następuje po około 2-3 dniach i trwa kolejne 3-4 dni .W tym okresie ważne jest intensywne nawilżanie skóry i ochrona przed słońcem. Wszystko przebiega bezboleśnie.

Peeling TCA – powtarzanie zabiegu

Peeling TCA przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jeśli skóra danej osoby tego wymaga, można powtarzać zabieg w 4 tygodniowych odstępach.

 

Peeling pirogronowy

Peeling pirogronowy jest średnio-głębokim peelingiem przeznaczonym dla osób, których skóra przejawia pierwsze oznaki starzenia, skóry zmęczonej, pozbawionej blasku.
Stymuluje skórę do powstawania kolagenu oraz elastyny, dlatego znajduje zastosowanie w zabiegach u osób, u których widoczne są pierwsze oznaki photoaging, drobne zmarszczki, a także miejscowe hiperpigmentacje, plamy, piegi.
Dzięki działaniom sebostatycznym i keratolitycznym stosujemy go w leczeniu trądzika oraz blizn potrądzikowych.

Zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępie 14-21 dni.

Skóra po zabiegu nabierze wiosennej świeżości, blasku, wyrówna się koloryt skóry, znikną drobne zmarszczki.

Jego moc jest porównywalna do peelingu TCA, jednak złuszczanie jest delikatniejsze, dlatego jest szczególnie polecany u osób, które obawiają się nadmiernego zaczerwienienia twarzy.

Peeling kwasem salicylowym

Peeling kwasem salicylowym jest unikalnym peelingiem, ponieważ jako jedyny jest peelingiem zaliczanym do kwasów beta-hydroksylowych (BHA).
Peeling jest przeznaczony dla osób z cerą trądzikową, nadmiernie przetłuszczającą się, cerą z przebarwieniami.
Kwas salicylowy ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Reguluje wydzielanie sebum, zwęża rozszerzone pory. Wskazany jest w leczeniu trądzika pospolitego, trądzika różowatego, ostudy, przebarwień pozapalnych, uszkodzeń posłonecznych.
Dzięki zabiegom peelingiem salicylowym zmniejszymy łojotok, uregulujemy koloryt skóry, możemy zlikwidować drobne zmarszczki oraz przebarwienia skórne, peeling działa również leczniczo przy zmianach ropnych trądzika.
Działa łagodniej w porównaniu do kwasów AHA. Może więc być alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasów AHA, bądź obawiają się nadmiernego łuszczenia.
Zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów co 14 dni.

Lipoliza

Lipoliza to nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała.

Zabieg przygotowany jest dla osób, które w sposób mało inwazyjny chcą usunąć miejscowe otłuszczenia bez poddawania się operacjom plastycznym.

Zabieg wykonuje lekarz specjalnie przeszkolony do wykonywania tego typu zabiegów.

Zabieg może być wykonywany na twarzy, można zlikwidować tzw. drugi podbródek, oraz na ciele – na powierzchni ud, kolan, brzucha, pośladkach i biodrach.

Jak wygląda lipoliza?

Wybrana partia skóry poddawana jest serii zastrzyków. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efektem zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Skóra poddana nakłuciom może swędzieć lub troszkę boleć. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Aby szybciej uzyskać zadowalający efekt, do ampułki z fosfatydylocholiną dołączamy L-karnitynę, która przyspieszy spalanie tłuszczu.

Przeciwwskazania:

• ciąża

• choroby autoimmunologiczne

• ciężkie choroby wątroby, nerek

• zła krzepliwość krwi

• zaburzenia miesiączkowania

• ostre infekcje

Rezultat.

Aby uzyskać zadowalający efekt zabiegi należy powtórzyć co najmniej 2 do 4 razy. Zalecamy, w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Odmładzanie dłoni

Dłonie były częścią ciała, które zdradzały wiek. W celu przywrócenia dłoniom blasku, młodego wyglądu można skorzystać z innowacyjnego zabiegu iniekcji kwasu hialuronowego. Z wiekiem skóra dłoni traci swoją jędrność z powodu utraty wody oraz kolagenu W rezultacie skóra u starszych kobiet staje się cienka, wiotka i przeźroczysta. Ponadto, zaczyna wyraźnie na nich widać naczynia oraz pojawiają się przebarwienia.

Szczególnie zalecanym preparatem na bazie kwasu hialuronowego, do niwelowania powyżej wspomnianych objawów, jest StylAge. Po jego wstrzyknięciu skóra staje się głęboko nawilżona oraz napięta, dzięki dodatkowo zawartym antyoksydantom oraz sorbitolu skóra dodatkowo uzyskuje świetlisty blask.

Odmładzanie dłoni – ogólnie o zabiegu iniekcji
Zabieg iniekcji kwasu hialuronowego jest wykonywany ze znieczuleniem i trwa od 30 – 45 minut. Polega on na wprowadzeniu żelu poprzez mikronakłucia na całym obszarze dłoni. Zalecane jest wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępach 2-3 tygodni. Indywidualny program zabiegów należy uzgodnić z lekarzem.

Odmładzanie dłoni – efekty zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie grudki, które zanikają po 2-3 dniach. Efekt wypełnienia zmarszczek utrzymuje się około roku, są one najbardziej widoczne po przeprowadzeniu kilku zbiegów. W końcowym efekcie skóra na dłoniach staje się jędrniejsza, bardziej napięta. Po serii zabiegów efekty utrzymują się około 12 miesięcy.